lalecafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

lalecafe

Bir bakış açısı yarat ki!Farklı ol herkes den!

AnasayfaKapýGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimeC.tesi Ocak 17, 2009 5:58 pm tarafından Misafir

» aşkaaaaaaaa
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 8:17 pm tarafından Frank Ribery

» Yönetimden
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimePtsi Ağus. 11, 2008 7:30 pm tarafından Frank Ribery

» BİR İLİŞKİDEKİ SORUNLAR
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimeSalı Ağus. 05, 2008 9:39 am tarafından Misafir

» BEN SANA AŞIĞIM!
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimePtsi Ağus. 04, 2008 8:15 pm tarafından Misafir

» Kimsenin yeri garanti değil
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimePtsi Ağus. 04, 2008 7:29 pm tarafından Misafir

» Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Rövanş maçında
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimePtsi Ağus. 04, 2008 7:24 pm tarafından Misafir

» Sagopa Kajmer Ben Husrana Komsuyum
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimePaz Ağus. 03, 2008 8:37 pm tarafından love_sencan

» Sagopa Kajmer - Leyli
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimePaz Ağus. 03, 2008 8:36 pm tarafından love_sencan

» Sagopa Kajmer-İstisnalar Kaideyi Bozmaz
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimePaz Ağus. 03, 2008 8:34 pm tarafından love_sencan

En iyi yollayıcılar
love_sencan
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_lcapEgosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_voting_barEgosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_rcap 
Frank Ribery
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_lcapEgosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_voting_barEgosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_rcap 
oğuz
serseri
Gangester
mustafa
astalavista
Anket
Yaşadığımın yerden nasıl kaçarım?
a)Kızın beni kaçırması ile.
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_lcap40%Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_rcap
 40% [ 2 ]
b)Cebimde şöyle zengin gibi zengin olmak ile.
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_lcap0%Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_rcap
 0% [ 0 ]
c)Loto'dan para çıkması
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_lcap40%Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_rcap
 40% [ 2 ]
d)Banka sormak
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_lcap0%Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_rcap
 0% [ 0 ]
e)Hacker olmak
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_lcap20%Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Vote_rcap
 20% [ 1 ]
f)Meslek ile!
 0% [ 0 ]
g)Miras ile.
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 5
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 21 kişi Cuma Ağus. 11, 2017 2:22 am tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 13 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: astalavista

Kullanıcılarımız toplam 120 mesaj attılar bunda 101 konu
Galeri
Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Empty
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşınwewe

Sosyal bookmarking sitesinde lalecafe adresi saklayın ve paylaşın

Egosu olmadan egoya binen insanlar ah...

YazarMesaj
Frank Ribery
Admin
Frank Ribery

Erkek
İş/Hobiler : Lise 2
Lakap : ribery

Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... Empty
MesajKonu: Egosu olmadan egoya binen insanlar ah...   Egosu olmadan egoya binen insanlar ah... I_icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 9:56 pm

1-
süper egolu bir entry ile daha karşı karşıyayız. tanımı en son yapacağım unutturmayın.

efendim ego nedir? ben demek benlik demek. freud dedem, id ego süperego olarak süper açıklar bunu, ben pek beğenirim, bilmeyenler okusun öğrensin veya bana sorsun…. neyse konumuz ego. ego yu tanımlarken freud a bulaşmayacağız, toplu taşıtlara bulaşacağız.

bildiğiniz ve bilmediğiniz üzere ego, ankara da ulaşım sağlarken kullandığımız, bir alete basıp otobüse girmemizi sağlayan bir karttır. aynı istanbuldaki
akbil, izmirdeki kentkart, eskişehirdeki eskart, bursadaki bukart gibibirşeydir ego. bağlayacağım nokta şudur, ego olmadan otobüsle turizm yapamıyorsunuz.

bunu 5 yaşındaki çocuk bile bilir. ama sözünü edeceğim, bir angut kuşuna hasıl olan aklın hasıl olmadığı bu egoist insanlar bunu bilemiyor. bu arada neden egoist dedim bu insanlara açıklayayım, egoist megoist değiller bunlar, ego kelimesini kullanmak hoşuma gidiyor, bolca kullanayım diye şeyetmiştim. bir de aklı kıt ankaralı ların, esprileri vardır. egon var mı diye. bilet isterken, egonuz var mı derler, cevap olarak da oldukça egoistimdir diyorlar. saçma salak ankara esprileri işte. neyseişte bende bu espriyi yapmak koşuluyla, dünyaya bir de bu aklıkıtların gözünden bakayım dedim. bakıyorum şu an.

konuya geri dönecek olursak. bu insanlar, yanında ego bileti taşımazlar, ama otobüsüne binerler, ve sağdan soldan bilet isterler. fazla egonuz var mı? egonuz var mı? bir nevi dilenci gibidirler, herkesi rahatsız ederler, şehriçi turizmimin içine ederler. yaa ego varmıydı yaa.

gördüğünüz gibi, insanda utanma sıkılma olur, ama bu egoist insanlarda bu yok. durmadan bir şeyler isterler. aklı mantıgı olan bir insan, egosu olmadan egoya binmez. e bileyim dolmusa biner, taksi tutar, hiç olmadı yürüyerek gider ulaşacağı yere. ama bu nedir be kardeşim, hem otobüse biniyorsun hem egon yok. hala anlamayan yazarlara bir örnekle açıklayayaım, burası çoluk çocuk dolmuş, anlamayanlar çıkabilir. çocuklar anlamaz, onların anlayacağı dilden anlatayım. bu aynı şey gibidir, hani kerhaneye girersiniz ya çocuklar, bir fahişe beğenirsiniz, işte yukarıya çıkartırsın, her şey mükemmelken, tam kadın soyunurken, iyi ama benim penisim yok, demek gibidir. anladınız m çocuklar bu çelişkiyi.

sözü fazla uzatmadan tanımı yapayım. bileti olmadıgı halde, kırmızı ve mavi otobüslere binenlere, ve bu işi ankara gibi büyük bir şehirde yapanlara egosu olmadan egoya binen egoist insanlar,denir

bunlarla muhatap olursanız, şunu unutmayın. bu insanlara ego falan vermeyin, akıllansın uslansın, bir daha biletsiz egoya binmek neymiş görsün…

2-(bkz.: sarhoş lan bu pezevenk)

3-

bu tipler gerçekten mevcuttur.egoyu bastığımız alet de bazen sorun çıkarabiliyor tabi,basıyorsunuz,geçersiz kart din din din bu kişilere lafım yok...bunun dışında bu olayı meslek haline getirenler de çok.hatta kimsenin bu kişilere ego vermeye yanaşmaması üzerine de,ego sürücüsünü kafalayıp,durak olmayan bir yerde ego almak için koca otobüsü durdurdukları da görülmüştür....
https://ademiz.yetkin-forum.com

Egosu olmadan egoya binen insanlar ah...
1 sayfadaki 1 sayfası